1397/03/05 18:21:01

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

فعالیت های سازمان اقتصادی کوثر در راستای کمک به اقتصاد کشور

و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است تا بخشی از نیازهای خانواده معظم شهدا

و ایثارگران را برطرف و فرصت های شغلی پایداری را ایجاد کند 

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، آئین افتتاح دو پروژه مهم کشاورزی با حضور نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزیر جهادکشاورزی و سایر مقامات استانی در شهرستان ورامین برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی محلاتی، خدمت رسانی مضاعف به خانواده معظم شهدا و کمک به چرخه اقتصادی کشور را از اهداف سازمان‌های اقتصادی زیر مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد و گفت: این فعالیت‌ها با هدف تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی انجام شده است و توانسته فرصت‌های شغلی پایداری ایجاد و بخشی از مشکلات کشور را حل کند.

وی افزود: یکی از مهمترین برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران در خدمت رسانی به مردم و خانواده معظم شاهد و ایثارگر، ورود به عرصه تولید است و افتتاح این مجتمع با این هدف صورت گرفته است.

نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: پروژه های اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثاگران به آحاد جامعه به ویژه خانواده معظم شهدا و ایثارگران تعلق دارد تا خدمت رسانی به مردم و نظام ارتقاء پیدا کند.

لازم به یادآوری است پروژه مزرعه ۳ هزار رأسی دام سبک مولد (گوسفند و بُز) پُرتولید و پرورش شتر که از حیث وسعت و تکنولوژی بکار رفته، برترین واحد پرورش دام سبک در سطح ایران می‌باشد، با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۱۵ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۶۰ نفر و غیر مستقیم ۱۵۰ نفر و پیش بینی تولید (بعد از تکمیل ظرفیت) روزانه ۱۵ تن شیز بُز (۵ هزار تن در سال) و ۶ هزار رأس بَره و بزغاله مولد اصلاح نژادی و ۵۰ نفر شتر در سال، افتتاح می‌شود.

مساحت کل پروژه ۲۸ هکتار می‌باشد که شامل ۱۳ سالن به مساحت ۱۳ هزار متر مربع شامل یک سالن شیردوشی با ظرفیت ۴۲*۲ واحد بز دوش (بزرگترین واحد بزدوشی ایران)، ۲ سالن پرورش بزغاله، ۹ سالن پرورش دام‌های مولد و یک سالن پرورش شتر می‌باشد.

شرکت تولیدی اجداد سپیدان کوثر متولی زنجیره یکپارچه تولید دام گوشت گوسفندی، از سال ۱۳۹۵ اقدام به واردات، پرورش، تکثیر و اصلاح نژاد مولد‌های پُر تولید دام سبک (گوسفند و بُز) و تولید و توزیع اسپرم و جنین دام سبک نموده است و این شرکت در حال حاضر متولی پرورش و تکثیر ۶ نژاد گوسفندی و ۲ نژاد بُزی و ۳ نژاد شتر می‌باشد. تشکیل ۶۰ هزار رأس گله مولد پایه‌های مادری و پدری نژاد‌های فوق الذکر در استان‌های کرمانشاه، مازندران و اردبیل جهت پشتیبانی ۵۰۰ هزار رأس گله‌های مولد صنعتی به صورت اقماری با سایر دامداران از برنامه های اصلی شرکت اجداد سپیدان کوثر در افق ۱۴۰۴ می‌باشد که این رقم توان جلوگیری و جایگزینی ۳۰ درصد از گوشت قرمز گوسفندی را دارا می‌باشد.

لازم به ذکر است پروژه مذکور متعلق به شرکت تولیدی اجداد سپیدان کوثر از شرکت های تابعه گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر وابسته به سازمان اقتصادی کوثر می باشد که در سال حمایت از کالای ایرانی و در راستای اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته به بهره برداری می رسد.